DKK
Du har ingen varer i kurven
OUTLET KLIK HER VILDE PRISER KLIK HER OUTLET KLIK HER VILDE PRISER KLIK HER OUTLET KLIK HER
Level One FVT-0104TXFC netværksomformer til medie 100 Mbit/s Enkeltilstand Sort

Level One FVT-0104TXFC netværksomformer til medie 100 Mbit/s Enkeltilstand Sort

DKK 1.497
Inkl. Gratis Levering
På fjernlager! på fjernlager!
Forventet lev. 4-8 hverdage Denne vare er på lager ved vores leverandør, forbehold for mellemsalg ift sidste lager tjek d. 01-12-2021
Beskrivelse

Udvalgte Detaljer

ProducentLevel One
ModelnummerFVT-0104TXFC
Varenummer744632
EAN4015867125663

Beskrivelse af Level One FVT-0104TXFC netværksomformer til medie 100 Mbit/s Enkeltilstand Sort

- 10/100BASE-TX UTP to 100BASE-FX fiber media conversion

- Single-mode transmission over fiber for udvidede afstande op til 20 km

- Høj-kvalitets SC konnektor port

- Kompatibel med IEEE 802.3af PoE standard som en PD enhed, kan modtage strøm fra enhver PoE-kompatibel PSE enhed

- Over-spændings beskyttelse og undner- spændings opdagelse

- DIP Switch for kundeorinterede konfigurationer

LevelOne’s FVT-0104TXFC is new Power-over-Ethernet-converters that transfer data from 10/100BaseTX copper to fiber interfaces. These PoE Converters are designed to receive data and power from PoE networks and then to refer data out through fiber connections thus eliminating extra power cables to extend the usefulness of the network.

LevelOne’s PoE converter complies with IEEE802.3af standard. The10/100 Base-TX port auto-senses 10 or 100Mbps connection speeds, auto-negotiates half-/full-duplex modes, and auto-selects MDI-X media type. FVT-0104TXFC with high-quality Single-mode SC optical fiber connector port, this converter will give your PoE network the ability to interface with fiber connections over a distance of up to 20km.

With its compact design, our PoE converter easily fit on any limited space. No software is required. You can easily active this device by simply connecting it to the network cable and it’s ready to go.

Teknisk Info for Level One FVT-0104TXFC netværksomformer til medie 100 Mbit/s Enkeltilstand Sort

Maksimal dataoverførselshastighed100 Mbit/s
Indgående omregner interface10Base-T,100Base-TX
Udgående omregner interface100Base-FX
NetværksstandarderIEEE 802.3,IEEE 802.3af,IEEE 802.3u,IEEE 802.3x
Ethernet-grænsefladetypeHurtigt ethernet
Ethernet LAN-datahastigheder10,100 Mbit/s
Pakke videresendelsesrate (10 Mbps)14880 pps
Pakke videresendelsesrate (100 Mbps)14800 pps
Duplex systemFuld, Halvt
Understøttede kabeltyperFiber
ForbindelsesteknologiLedningsført
Ethernet LAN-porte (RJ-45)1
Fiberkanal porte1
Fiber optisk strømstikSC
Power over Ethernet (PoE) porte, antal1
Maksimal overførselsafstand20000 m
FibertilstandsstrukturEnkeltilstand
Fiber kabeldiametre understøttes (kerne/beklædning)8.3/125,8.7/125,9/125,10/125 µm
InternNej
LED-indikatorerFDX, Aktivitet, Link, PoE, Strøm
ProduktfarveSort
OprindelseslandTaiwan
CertificeringFCC, CE
Udgangsstrøm (48V)0,06 A
Strøm over Ethernet (PoE)Ja
Driftstemperatur (T-T)0 - 50 °C
Relativ luftfugtighed ved drift (H-H)5 - 90%

Mål og Vægt

Bredde94 mm
Dybde71 mm
Højde26 mm
Pakkebredde235 mm
Pakkedybde125 mm
Pakkehøjde55 mm
Vægt220 g
Pakkevægt430 g

Spørgsmål vedr. Level One FVT-0104TXFC netværksomformer til medie 100 Mbit/s Enkeltilstand Sort?

Skriv til os på kundeservice@skiftselv.dk

Bemærk! Der er først indgået en bindende aftale, når vi har bekræftet din bestilling.